صفحه اولخبرهایادداشتآیینه تلاشآلبوم تصاویرزندگینامهاردکانسایت مرتبطتماس
  نسخه قابل پرینتنسخه قابل دانلودمعرفی این صفحه به دوستان

تاریخ ارسال: 11 دی 1390                                     کد خبر: 1453

رييس فراكسيون محيط زيست مجلس: *قاچاق بودن بچه‌شيرها محرز شده است *سازمان محيط زيست اقامه دعوا كند


رييس فراكسيون محيط زيست مجلس با تاكيد بر اين‌كه قاچاق بودن بچه ‌شيرها براي فراكسيون محرز شده است، گفت: نگهداري حيوانات غيراهلي توسط مردم زنگ خطري براي متصديان فرهنگ و اخلاق در جامعه است.

 

محمدرضا تابش در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاري دانشجويان ايران(ايسنا)، با اشاره به استعلام فراكسيون متبوعش از سازمان محيط زيست در خصوص بچه شيرهاي رها شده در تهران تصريح كرد: از 6 بچه شيري كه در حين انتقال از بابلسر به سيركي در اصفهان بودند سه بچه شير به دليل نقص در خودرو و باز شدن آن به خيابان افتادند كه يكي از اين سه بچه شير كشته شد و دو بچه شير ديگر توسط ماموران آتش‌نشاني به سازمان محيط زيست تحويل داده شد، اما در اين‌كه بچه شيرها نژاد ايراني نداشته و به طور قاچاق وارد كشور شده‌اند، هيچ شكي نيست.

به گفته وي، طبق قانون مجوز ورود حيوانات وحشي غيرايراني بايد توسط سازمان محيط زيست صادر شود تا حيوانات به لحاظ سلامتي تاييد شوند، اما براي وارد كردن اين بچه‌شيرها هيچ مجوزي توسط سازمان محيط زيست صادر نشده است، از سوي ديگر براي پيگيري و برخورد با خاطيان بايد سازمان محيط زيست اقامه دعوا كند و مقامات قضايي كار را دنبال كنند.

رييس فراكسيون محيط زيست مجلس شوراي اسلامي ادامه داد: شايد بتوان گفت تغيير در نگرش‌هاي فرهنگي و سقوط اخلاقي، خلاء‌ها و كمبودهايي كه در زندگي افراد وجود دارد باعث مي‌شود كه به سمت نگهداري از اين حيوانات غيراهلي و يا بعضا اهلي كه در سنت و فرهنگ ما خيلي نگهداري از آن‌ها پذيرفته نيست، بروند.

تابش تاكيد كرد: چطور مي‌شود در جمهوري اسلامي كه صبغه آن اعتلاي فرهنگ و دين بوده مردم به عرف‌ها و سنت‌ها بي‌توجه باشند و باز قابل توجه روانشناسان و جامعه‌شناسان كه چطور مردم احساس خلاء و ياس مي‌كنند كه به جاي پناه آوردن به اقوام، خويشان، دوستان و آشنايان به حيوانات پناه مي‌آورند.

وي در پايان خاطرنشان كرد: آمار بالاي طلاق، افزون شدن مصاديق آسيب‌هاي اجتماعي، كارتن خواب‌ها و هم‌اكنون نگهداري حيوانات غيراهلي تماما زنگ خطر و هشداري است كه جامعه را دريابيم و زود درصدد رفع اشكالات و ناهنجاري‌ها مخصوصا در عرصه تعليم و تربيت و فرهنگ برآييم تا جامعه با توجه به هويت و رسالت تاريخي، فرهنگي و ديني خود بتواند اين خلاء‌ها و كمبودها را جبران كند و جلوي اين گونه مسايل را بگيرد.


منبع:http://www.tabesh-ardakan.com


 
صفحه اول | خبرها | یادداشت | آیینه تلاش | آلبوم تصاویر | زندگینامه | اردکان | سایتهای مرتبط | تماس