صفحه اولخبرهایادداشتآیینه تلاشآلبوم تصاویرزندگینامهاردکانسایت مرتبطتماس
  نسخه قابل پرینتنسخه قابل دانلودمعرفی این صفحه به دوستان

تاریخ ارسال: 26 دی 1390                                     کد خبر: 1462

تابش:تاخیر عمدی دولت در ارائه لایحه بودجه بی قانونی استمحمدرضا تابش در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری خانه ملت گفت: براساس ماده ۲۱۶ آیین نامه داخلی مجلس شورای اسلامی دولت موظف است لایحه بودجه سالانه کل کشور را حداکثر تا پانزدهم آذرماه هر سال به مجلس تحویل دهد  تا بررسی بودجه در مجلس با فرصت کافی انجام گیرد.

نماینده مردم اردکان در مجلس شورای اسلامی نزدیک شدن به زمان برگزاری انتخابات مجلس را از دیگر دلایل ضرورت تحویل به موقع بودجه توصیف و تصریح کرد:عامل دیگری که لزوم تسریع در ارائه بودجه را ایجاب می‌کند نزدیک شدن به انتخابات دوره نهم مجلس شورای اسلامی است و دولت باید بودجه را به موقع تحویل می‌داد تا مجلس در بررسی آن دچار شتابزدگی نشده و کیفیت نهایی کار و خروجی بودجه‌ ابلاغی به دولت ، تضمین شود.

تابش با تاکید بر این که تاخیر سال گذشته صدمات جبران ناپذیری را به دنبال داشت، افزود: نتیجه تاخیر در ارائه لایحه بودجه سال۹۰، این بود که تفاهم‌نامه‌ها بین دستگاه‌های اجرایی و معاونت برنامه ریزی به جای اینکه در اوایل سال انجام شود، به آبان و آذر موکول شود.

دبیر فراکسیون اقلیت مجلس  تاخیر دولت در ارائه بودجه را اجرایی نشدن قانون اعلام  و تاکید کرد: با توجه به تاخیر سال گذشته دولت در ارائه بودجه ، تاکیدات مکرر نمایندگان مجلس  ونامه شخص رییس مجلس به رییس جمهورمبنی بر لزوم  تحویل به موقع بودجه به نظر می‌رسد در شرایط ویژه امسال و نزدیک شدن به تاریخ انتخابات مجلس ، دولت به طور عمدی بودجه را به موقع تحویل نداد.

این نماینده مجلس  با اظهار تاسف از تسامح مجلس در برابر تحویل دیر هنگام بودجه افزود: دولت بی‌علاقه نیست که بودجه را دیر تحویل دهد تا نمایندگان نیز فرصتی برای بررسی لایحه بودجه نداشته باشند و هر چیزی را که دولت تحویل داد و در بودجه درخواست کرد تصویب کنند.

وی افزود: عدم تحقق  وعده ها و کسری‌های عرصه عملی کشور همگی ناشی از این تاخیر در تحویل بودجه  و بی‌مبالاتی دولت است و آنچه  ضایع می شود حقوق ملت است./


منبع:http://www.tabesh-ardakan.com


 
صفحه اول | خبرها | یادداشت | آیینه تلاش | آلبوم تصاویر | زندگینامه | اردکان | سایتهای مرتبط | تماس