صفحه اولخبرهایادداشتآیینه تلاشآلبوم تصاویرزندگینامهاردکانسایت مرتبطتماس
  نسخه قابل پرینتنسخه قابل دانلودمعرفی این صفحه به دوستان

تاریخ ارسال: 14 تیر 1398                                     کد خبر: 3395

تابش عضو شورای پول و اعتبار: باید اختصاص ارز 4200 تومانی از انحصار خارج شود


تهران- ایرنا- آقایان در دولت فراخوان عمومی بدهند و هرکسی که توانست با کمترین بها و با قیمت تمام شده پایین بهترین کالاها را در دسترس مردم قرار دهد کالا وارد کند

محمدرضا تابش در مورد چگونگی اختصاص ۱۴ میلیارد دلار برای تأمین کالاهای اساسی در قانون بودجه ۹۸ در گفت وگو با عصر ایران گفت: این موضوع در ستاد اقتصادی دولت، شورای پول و اعتبار و کمیسیون‌های برنامه و بودجه و اقتصادی مجلس مطرح شده است که هم خود دولت اذعان دارد و هم مجموعه مراجعی که این موضوع در آنجاها بحث شده است به این امر اذعان دارند که پمپاژ این مقدار پول برای خرید کالاهای اساسی تأثیرگذار بوده است ولی نتوانسته است به نقطه هدف بنشیند.

عضو شورای پول و اعتبار در گفت‌وگو با عصرایران ادامه داد: قرار است که با توجه به شرایط ارزی جدید کشور تصمیات جدیدی اتخاذ و دراین زمینه تجدید نظری انجام شود که طبعاً این تصمیات اخذ و به اطلاع مردم خواهد رسید.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس بیان کرد: تصمیم جدید باید در راستای هدفمند شدن این منابع باشد، اینکه بخواهند کوپن یا کارت الکترونیک بدهند و به چه صورت باشد باید نظارت کنند که به هدف برسد.

نماینده مردم اردکان یزد در مجلس تصریح کرد: از یک طرف چون این پول به کالا اختصاص پیدا می‌کند دارای آثار تورمی کمتری است، من خودم با اینکه پول نقد به مردم بدهیم و حساب آنها را شارژ کنیم موافق هستم ولی ما تجربه پرداخت یارانه را داریم که هنوز نتوانسته‌ایم از آمار یارانه بگیران را کم کنیم و آثار رشد تورمی و نقدینگی آن نیز زیاد است.

وی در پاسخ به این سوال که برخی معتقدند اختصاص ۱۴ میلیارد برای تأمین کالاهای اساسی باعث ایجاد فساد دردولت شده است گفت: اینجا فقط بحث فساد در دولت مطرح نیست بلکه فعالین اقتصادی نیز بعضاً ازاین موضوع سوء استفاده کرده‌اند و وظایف و تکالیفشان را به درستی انجام نداده‌اند.

نایب رییس فراکسیون امید خاطر نشان کرد: راهش این است که اختصاص ارز ۴۲۰۰ از انحصار بیرون بیاید، آقایان در دولت فراخوان عمومی بدهند و هرکسی که توانست با کمترین بها و با قیمت تمام شده پایین بهترین کالاها را در دسترس مردم قرار دهد کالا وارد کند و البته دولت نیز در توزیع آن به سیاستی برسد که هدف گذاری صحیح باشد.


منبع:http://www.tabesh-ardakan.com


 
صفحه اول | خبرها | یادداشت | آیینه تلاش | آلبوم تصاویر | زندگینامه | اردکان | سایتهای مرتبط | تماس