3364
■تابش در گفت‌وگو با «فام‌نیوز»: ممنوعیت کاندیداتوری نمایندگان بعد از سه دوره متوالی نمایندگی، اعتماد مردم به حاکمیت را بالا می‌برد


فام‌نیوز- نایب رئیس فراکسیون امید مجلس شورای اسلامی با اشاره به مصوبه امروز مجلس مبنی بر ممنوعیت کاندیداتوری نمایندگان مجلس بعد از سه دوره متوالی‌ نمایندگی، گفت: این مصوبه اعتماد مردم به مجموعه حاکمیت را بالا می‌برد.

محمدرضا تابش در گفت وگو‌ با «فام‌نیوز» گفت: مصوبه مجلس در طرح اصلاح قانون انتخابات مجلس که کاندیداتوری نمایندگان بعد از سه دوره متوالی نمایندگی را منع می‌کند، می‌تواند منجر به گردش نخبگان و بازکردن راه برای جوانان باشد.

نایب رئیس فراکسیون امید مجلس با بیان اینکه این مصوبه می‌تواند اعتماد مردم به مجلس را بالا ببرد، اظهار داشت: با این تصمیم مجلس، جلوی استفاده از رانتی افراد در قدرت گرفته می‌شود، به هر حال نماینده با استاندار و فرماندار هم حساب و کتاب دارد، ‌شرکت‌ها و موسسات هم از وی حمایت می‌کنند ولی وقتی بدانند که نماینده نیست دیگر انتخابات سالم‌تر و آزادانه‌تر برگزار می‌شود.

وی بیان کرد: مجلس قانون منع به کارگیری بازنشستگان را برای دستگاه‌ها و سایر قوا مصوب کرده است ولی نمایندگان مشمول این قانون نمی‌شوند، نماینده‌ای که حتی بازنشسته است می‌تواند کاندیدا شود؛ نمی‌شود که ما قوانین را فقط برای دیگران مصوب کنیم و شامل خودمان نشود.

نماینده مردم اردکان در مجلس خاطر نشان کرد: این مصوبه اعتماد مردم به مجموعه حاکمیت را بیش‌تر می کند