3368
تذکر شفاهی "تابش" در صحن علنی مجلس؛


تذکر شفاهی "تابش" در صحن علنی مجلس؛
🔹ابلاغ محدوده اردکان و ارتقای جایگاه نیروی انتظامی شهرستان، ابطال دستورالعملی که بهره مندی مناطق معدنی را از قانون یک درصد فروش معادن محروم ساخته، لزوم استقرار دفاتر و حساب های واحدهای بزرگ صنعتی و معدنی در محل فعالیت، تجدیدنظر در چگونگی اجرای ماده ۱۵۹ قانون توسعه پنجم، لزوم اصلاح ساختاری دولت

نماینده مردم اردکان در صحن علنی امروز -یکشنبه- مجلس شورای اسلامی طی تذکری شفاهی مسائل ملی و منطقه ای را از مسئولان مربوطه پیگیری کرد.

وی با بیان اینکه نوروز در فرهنگ ما نماد صلح و آشتی و نزدیکی دلها و دیدگاه هاست عنوان داشت: امید آنکه همه مسئولان، احزاب، جناح ها، اقشار و اصناف و نخبگان با زدودن زنگارها و کینه ها از دل ها در سایه همدلی و وحدت، حل مشکلات مردم و برون رفت از تنگناها و پیشرفت کشور را رقم زنیم که "این درد مشترک هرگز جدا جدا درمان نمی شود".

"تابش" با تبریک به رییس جدید قوه قضائیه گفت: امیدوارم حضور ایشان با پی افکندن فضای  تعامل و تفاهم و گفتگو و حل مشکلات بر مدار قانون و به طرق مسالمت آمیز، منجر به افزایش سرمایه های اجتماعی امنیت و آزادی و عدالت افزونگر برای مردم و جامعه شود.

نماینده مردم اردکان در بخش دیگری از سخنانش با تاکید به وزیر کشور برای ابلاغ محدوده مرزی این شهرستان گفت:ابلاغ محدوده و ارتقای نیروی انتظامی شهرستان اردکان که سالهاست مورد پیگیری است از وزارت کشور مورد درخواست است.

وی خطاب به وزیر صنعت نیز گفت: وزیر محترم صنعت، معدن و تجارت نیز دستورالعمل نحوه استفاده از یک درصد فروش معادن برای جبران خسارات را تنظیم نموده اند که مغایر قانون است و مردم استانهای معدنی را از بهره مندی این حق قانونی محروم می سازد که انتظار ابطال آن را داریم.

"محمدرضا تابش" تصریح کرد: از هیات محترم وزیران درخواست دارم مصوبه مربوط به چگونگی اجرایی شدن ماده ۱۵۹ قانون برنامه توسعه پنجم که بر خلاف قانون، شرکت هایی را که حتی بعد از سال ۱۳۹۰ در مناطق محروم دایر شده اند را مشمول بهره مندی از دریافت مبالغ کلان مالیاتی از شرکتهای صنعتی معدنی محروم نموده و توازن بودجه استانی را به هم زده است؛ تجدید نظر نمایند.

وی همچنین گفت: انتقال دفاتر و حسابهای شرکتهای بزرگ صنعتی و معدنی به استانهای محل فعالیت مورد انتظار است.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه اظهار داشت: افزایش بیکاری به طور عام و بیکاری ۱۳ درصد فارغ التحصیلان دانشگاهی در استان یزد که ۲۵ سال صدرنشین کنکور سراسری بوده است نگران کننده و رفع و کاهش آن مورد تقاضا است. از دولت محترم خواستارم از اصلاحات ساختاری که بستر ساز توسعه پایدار است و اهتمام به انقلاب چهارم صنعتی که بهره گیری از انواع فناوری ها، همانند هوش مصنوعی و اینترنت اشیاء است، غفلت نورزد که پیامد این غفلت  "جهان چهارمی شدن" است.